Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Drawing 9741094



*

nr 974 1094


Per Ölund

(f. 1955), Sverige


Per Ölund (b. 1955), Dansande människor, signerad Oktober 1977, 45x37,


DRAWING, Per Ölund (f. 1955), Dansande människor, signerad Oktober 1977, 45x37


Per Ölund, Swedish painter, draughtsman, born 1955.

Estimate:

700

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday August 17 2015
at 18:39:44


  • Bid history
Time Bidder Bid
14/8 22:35:52 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Per Ölund

Per Ölund, Swedish painter, draughtsman, born 1955.

Read more about Per Ölund
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller dansande människor per ölund svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr