SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Dessertknivar 13691034
nr 1369 1034
Dessertknivar
silver, förgyllt, 10 st, Modell Olga, CG Hallberg. Längd: 19,5 cm, vikt: 460,5g
måndag 21 december 2020
kl 18:27:02
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver