KONST / Skulptur & konsthantverk / Dalahästar 4903258
*
nr 490 3258
Dalahästar
3st, tidigt 1900-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2007
kl 17:29:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 21:21:42
1
400 kr
11/10 09:38:57
2
550 kr
11/10 21:53:27
3
800 kr
12/10 09:08:24
2
650 kr
12/10 09:08:54
2
750 kr
12/10 09:09:18
2
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52
-
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48
-
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17
-
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56
*
Dalahästar
nr 490 3258
Dalahästar
3st, tidigt 1900-tal
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/10 21:21:42 | 1 | 400 kr |
| 11/10 09:38:57 | 2 | 550 kr |
| 11/10 21:53:27 | 3 | 800 kr |
| 12/10 09:08:24 | 2 | 650 kr |
| 12/10 09:08:54 | 2 | 750 kr |
| 12/10 09:09:18 | 2 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dalahäst dalahästar konsthantverk sekelskifte skulptur tidigt 1900-tal
-
8206 Brevpress
brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8129 Figurkärl
3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:52 -
8123 Ikoner
8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8130 Kärl
Sydamerika, bemålat lergods, Längd: 20 cm. Höjd: 2..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:48 -
8128 Skulptur
fabeldjur, sydamerika. Längd: 20 cm. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:17 -
8088 Skulptur
fiskarpojke. Signerad schorode, Frankrike, brons, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:56



