Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Bestickuppsättning 9445088



*

nr 944 5088


Bestickuppsättning

nysilver, Svensk spets modell


Utrop:

800 kr

Såld:

900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 februari 2015
kl 20:34:05


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
21/2 14:48:42 1      500 kr
22/2 21:52:31 2      400 kr
22/2 21:52:31 1      450 kr (Budbetjänt)
23/2 18:21:43 1      600 kr
23/2 18:28:45 2      600 kr
23/2 18:28:45 1      600 kr (Budbetjänt)
23/2 18:56:51 1      700 kr
23/2 20:23:38 2      700 kr
23/2 20:23:38 1      700 kr (Budbetjänt)
23/2 20:25:38 1      800 kr
23/2 20:26:36 2      800 kr
23/2 20:26:36 1      800 kr (Budbetjänt)
23/2 20:27:39 1      Vinnande bud
23/2 20:29:05 2      900 kr
23/2 20:29:05 1      (budbetjänt)
23/2 20:31:21 1      justering av budtak


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bestickuppsättning matbestick nysilver pläter silver svensk spets modell ädelmetall
  • 7062 Bestick
    Global, Japan, 43 delar, kromstål
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:30
  • 7089 Bestick
    silver, 18 delar, modell Olga, Längd: 12,5-21. Vik..//
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:22
  • 7214 Frimärksdosa
    silver, Birmingham, kulfötter. Längd: 6 cm, vikt: ..//
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:05
  • 7126 Gafflar
    Sex st. Silver, "Franska Liljan", 1810-tal, Erik A..//
    Aktuellt bud: 7.000 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:59
  • 6324 Ljuslyktor
    Sterlingsilver, Newport, kupa med etsad dekor. Höj..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:38
  • 7198 SockerskÃ¥l
    silver. Längd: 22 cm, höjd: 16 cm, vikt: 510 gr ca
    Aktuellt bud: 8.400 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:11




Ladda ner broschyr