SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Gräddkanna 11817036
nr 1181 7036
Gräddkanna
silver, Stockholm 1910. Höjd: 15 cm. Vikt: 95 g
Kondition: bucklor
måndag 7 maj 2018
kl 19:33:52
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver