KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 15685347
nr 1568 5347
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Färgkrita, Orkester. Signerad, daterad -95, med dedikation. Bildmått: 30x21 cm, yttermått inklusive ram: 48x38 cm
Sven Lidberg, svensk målare född 1929 i Stockholm, död 2009.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 2 oktober 2023
kl 18:12:37
2/10 17:12:53
Sven Lidberg
Läs mer om Sven Lidberg