KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Färgkrita 9098233
nr 909 8233
Emma Toll
(1847-1917), Sverige
Färgkrita, Emma Toll, signerad, Flicka i hatt, bladets mått: 32 x 22
Emma Toll, svensk bildkonstnär född 1847, död 1917 .
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 1 september 2014
kl 19:43:58
500 kr