KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 13898589
nr 1389 8589
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Motivet: 55x40cm, yttermått inklusive ram: 80x62cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 5 april 2021
kl 20:22:27
4/4 15:35:17
150 kr
5/4 17:31:22