Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Charcoal drawing 8516598



*

nr 851 6598


CHARCOAL DRAWING

unsigned, subject size: 36x29,


osignerad, motivets mått: 36x29


Estimate:

300

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday October 7 2013
at 20:50:14


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/10 23:46:35 1      150 kr
6/10 13:07:03 2      200 kr
7/10 19:18:13 3      250 kr
7/10 20:41:54 4      Vinnande bud
7/10 20:42:55 4      justering av budtak



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller kolteckning teckning teckningar vattenfärg
  • 6678 WATERCOLOUR
    Erik Viktorson (b. 1912), Sweden. Signed, dated -9..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:32
  • 6399 WATERCOLOUR
    Fredrik Frisendahl (1891-1984), Sverige. Signerad,..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:10
  • 6303 WATERCOLOUR
    Hjalmar Falk (1856-1938), Sweden. Signed, Norrbro-..//
     

    Auction ends
    this Monday
    12 jan at 18:57




Ladda ner broschyr