KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 16406073

nr 1640 6073

Nils Tydén

(1889-1976), Sverige

Kolteckning, "Skeppsbron", förstudie, ej signerad. Bildmått: 31x36 cm, yttermått inklusive ram: 41x45 cm

Nils Tydén, svensk målare född 1889 i Stockholm, död 1976.

Utrop:

600 kr

Såld:

300 kr

måndag 2 september 2024
kl 19:13:28

27/8 14:20:44 1      Vinnande bud

Nils Tydén

Läs mer om Nils Tydén