KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Kolteckning 15061030

nr 1506 1030

Isaac Grünewald

(1889-1946), Sverige

Porträtt av Premiärdansös vid Operan (Lagerqvist). Signerad, bär dedikation. Kolteckning, 45x33,5 cm, yttermått inklusive ram: 68x52 cm

Kondition: pappret med åldersrelaterade märken

Utrop:

3.000 kr

Såld:

6.600 kr

måndag 28 november 2022
kl 21:04:34

  • Klassiska
  • 28 nov

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Isaac Grünewald

Läs mer om Isaac Grünewald