FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 11834057
*
nr 1183 4057
CHAIRS
5 pieces, Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon,
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
Estimate:
1000
Sold:
SEK 500
Auction date:
Monday May 21 2018
at 19:42:21
- Bid history
Time
Bidder
Bid
1/5 13:21:48
1
100 kr
3/5 03:15:34
2
200 kr
4/5 06:03:22
3
Vinnande bud
5/5 00:02:24
4
350 kr
5/5 00:02:24
3
400 kr (Robot)
5/5 00:03:57
4
450 kr
5/5 00:03:57
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 21
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11
-
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26
-
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05
-
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59
*
CHAIRS
Läs om budbetjänten
Read more about Retro
nr 1183 4057
CHAIRS
5 pieces, Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon,
5 st. Verkstads-AB, Lindqvist, Motala, 1950-tal, stålrör med klädsel i galon
| Estimate: | 1000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 500 |
| Auction date: |
Monday May 21 2018 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 1/5 13:21:48 | 1 | 100 kr |
| 3/5 03:15:34 | 2 | 200 kr |
| 4/5 06:03:22 | 3 | Vinnande bud |
| 5/5 00:02:24 | 4 | 350 kr |
| 5/5 00:02:24 | 3 | 400 kr (Robot) |
| 5/5 00:03:57 | 4 | 450 kr |
| 5/5 00:03:57 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
May 21
Retro
På vår populära retroauktion 21 maj samlar vi läckra designföremål med fokus på 50/60-talet. Bland annat konst och design av Jens Quistgaard, Berndt Friberg, Lisa Larson, Stig Lindberg, Karl Erik Ekse ...
Read more about Retro
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar lindqvist motala stol stolar verkstads-ab
-
8162 ARMCHAIR
late gustavian style, förgylld med röd klädsel,
Present: SEK 1100
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
8164 BERGÈRE ARMCHAIR
Gustavian style,
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:11 -
8163 BERGÈRE ARMCHA..
one pair, Louis XVI style, förgyllda med röd klädsel,
Present: SEK 2000
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:40
-
8152 DANTE CHAIR
oak, grön/röd, cretonne,
Present: SEK 600
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:26 -
1011 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:05 -
1012 ARMCHAIR
Bruno Mathsson (1907-1988), Sweden. Jetson, Dux, c..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:59



