Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Chairs and Stools / Chairs 10695026



*

nr 1069 5026


CHAIRS

5 pcs, 1950s,


5 st, 1950-tal


Estimate:

1500

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday November 14 2016
at 19:56:39


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/10 20:35:10 1      400 kr
22/10 20:35:23 1      400 kr
14/11 00:19:20 2      400 kr
14/11 00:19:20 1      400 kr (Robot)
14/11 00:19:30 2      Vinnande bud


Läs om budbetjänten

  • Thema-auction
  • Nov 14

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar stol stolar
  • 6680 CLUB ARMCHAIR
    leather, med pärlspik, löstagbar sits i plysch. Wi..//
    Present: SEK 700

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:25
  • 5252 ARMCHAIR
    + footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 18:09
  • 6169 ARMCHAIR
    + footstool, med sidobord, "Consul" Läder,
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:04
  • 6710 ARMCHAIR
    Josefine Alpen, "Dormi", Ire Möbler. Ben i ljust t..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 19:54
  • 6031 ARMCHAIR
    Yngve Ekström (1913-1988), Sweden. Sweden. "Kurva"..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:05
  • 6060 ARMCHAIRS
    3 pcs,
     

    Auction ends
    in two days
    12 jan at 20:50




Ladda ner broschyr