KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Carborundumetsningar 16364105
nr 1636 4105
James Coignard
(1925-2008), Frankrike
Carborundumetsningar, 3 st, Signerad, numrerad 90-upplaga. Bladets mått: 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 53x44 cm
James Coignard, fransk målare, grafiker född i Tours 1925, död 2008.
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.600 kr
måndag 19 augusti 2024
kl 19:27:56
19/8 11:02:46
1.500 kr
19/8 19:21:39
James Coignard
Läs mer om James Coignard