KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandtektik 9076383
*
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 augusti 2014
kl 19:54:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/8 16:08:34
1
250 kr
25/8 13:53:08
2
350 kr
25/8 13:57:04
1
Vinnande bud
25/8 14:00:52
2
450 kr
25/8 14:01:43
2
600 kr
25/8 14:40:24
2
800 kr
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38
-
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
-
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22
-
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29
*
Blandtektik
nr 907 6383
Blandtektik
Oidentifierad konstnär, 1800-tal, "En del av Älvkarleby vattenfall" Sign CB, motivet: 11 x 15
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 25 augusti 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/8 16:08:34 | 1 | 250 kr |
| 25/8 13:53:08 | 2 | 350 kr |
| 25/8 13:57:04 | 1 | Vinnande bud |
| 25/8 14:00:52 | 2 | 450 kr |
| 25/8 14:01:43 | 2 | 600 kr |
| 25/8 14:40:24 | 2 | 800 kr |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandtektik vattenfärg
-
8022 Akvarell
Alexandre Mohr, med dedikatiion till Signhild de P..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:38 -
8213 Akvarell
Åslund, daterad -90, sjölandskap. Akvarell, bildmå..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06 -
8097 Akvarell
Birgit Sahlberg. Signerad, daterad 1927, stilleben..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:36
-
8315 Akvarell
F Lachner, Signerad, Damm, 35x49 cm, yttermått ink..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:35 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:22 -
8033 Akvarell
Robert Högfeldt (1894-1986), Sverige. Sovande barn..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:29



