Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Ask 8321185



*

nr 832 1185


Ask

med lock, lackarbete, Ryssland, längd: 13 cm


Kondition: slitage

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 3 juni 2013
kl 18:58:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/6 11:38:03 1      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Märthaskolan
"Märtis", Märthaskolan, öppnades i Stockholm 1927 och räknades tillsammans med NK:s Franska som landets två finaste beställningsateljéer.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: ask lackarbete lock rysk ryska ryskt ryssland
  • 8243 Ask
    med lock, Sèvres. Längd: 13 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:13
  • 8208 Flaska
    Bertil Vallien (f. 1938), Sverige. Kosta Boda, Art..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:51
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:56
  • 8067 Lackask
    Ryssland, Lenin, Signerad, 14x7
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:38
  • 7128 Skulptur
    Erik Höglund (1932-1998), Sverige. Målerås, Torso,..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 19:58
  • 8108 Skulptur
    Milan Vobruba (f. 1934), Sverige. Gusum, konstglas..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:19




Ladda ner broschyr