MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstolar 9029258
*
nr 902 9258
Karmstolar
Ett par, Louis XV-stil, Sent 1800-tal
Utrop:
2.000 kr
Såld:
3.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 juli 2014
kl 18:46:11
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/7 11:46:35
1
3.000 kr
13/7 18:12:58
2
1.700 kr
13/7 18:15:14
2
2.000 kr
13/7 18:15:48
2
2.400 kr
13/7 18:16:15
2
3.000 kr
13/7 18:16:43
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar louis xv-stil sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05
-
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11
-
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26
-
1022 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19
-
8147 Fåtölj
Rotting
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:16
*
Karmstolar
nr 902 9258
Karmstolar
Ett par, Louis XV-stil, Sent 1800-tal
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 3.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 14 juli 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/7 11:46:35 | 1 | 3.000 kr |
| 13/7 18:12:58 | 2 | 1.700 kr |
| 13/7 18:15:14 | 2 | 2.000 kr |
| 13/7 18:15:48 | 2 | 2.400 kr |
| 13/7 18:16:15 | 2 | 3.000 kr |
| 13/7 18:16:43 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karmstol karmstolar louis xv-stil sekelskifte sent 1800-tal stol stolar
-
8162 Baljfåtölj
sengustaviansk stil, förgylld med röd klädsel
Aktuellt bud: 1.100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:05 -
8164 Bergère
Gustaviansk stil
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:11 -
8163 Bergèrer
ett par, Louis XVI-stil, förgyllda med röd klädsel
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:40
-
8152 Dantestol
ek, grön/röd, kretong
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:26 -
1022 Fåtölj
Bruno Mathsson (1907-1988), Sverige. Jetson, Dux. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:19 -
8147 Fåtölj
Rotting
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:16



