FURNITURE / Chairs and Stools / Armchairs 16484373

nr 1648 4373

ARMCHAIRS

one pair, JINDRICH HALABALA, attributed. Czech Republic, 1950s. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Width: 65 cm. Width: ca 63 cm. Height: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm,

ett par, JINDRICH HALABALA, tillskriven. Tjeckien, 1950-tal. Modellen formgiven på 1930-talet, renoverade. Svartbetsad stomme, fast stoppad rygg och sits. Bredd: 65 cm. Djup: ca 63 cm. Höjd: 77 cm, sitthöjd: ca 38 cm

6000

SEK 5000

Monday October 7 2024
at 20:58:00

5/10 14:58:40 1      Vinnande bud