MÖBLER / Stolar & Fåtöljer / Karmstol 11108011
*
nr 1110 8011
Karmstol
Teak/galon, 1950-tal, Danmark
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 18:59:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/5 13:51:21
1
Vinnande bud
22/5 18:42:43
1
justering av budtak
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa galon karmstol norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
7087 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:44
-
5252 Fåtölj
+ fotpall, Arnhilds hus, 1990-tal
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:09
-
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57
-
7136 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Solo" Skadad
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26
-
7134 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. VÃ¥r fru, Renov..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37
-
7173 Fåtölj
ljusblå velour, ben med trissor
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:44
*
Karmstol
Läs mer om 50/60-tal
nr 1110 8011
Karmstol
Teak/galon, 1950-tal, Danmark
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/5 13:51:21 | 1 | Vinnande bud |
| 22/5 18:42:43 | 1 | justering av budtak |
- Tema
22 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa galon karmstol norden skandinavien skandinavisk teak teakmöbler trä
-
7087 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:44 -
5252 Fåtölj
+ fotpall, Arnhilds hus, 1990-tal
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 18:09 -
7135 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige, "Solo". AB OH ..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:57
-
7136 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. "Solo" Skadad
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:26 -
7134 Fåtölj
Carl Malmsten (1888-1972), Sverige. VÃ¥r fru, Renov..//
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:37 -
7173 Fåtölj
ljusblå velour, ben med trissor
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:44



