6575 Bonad
Navajo, Arizona, 1970-tal, 64X50
Såld: 500 kr
Såldes den 4 mars 2019 -
6577 Matta
Navajo, Arizona, 1900 talets början, 107x140
Såld: 1.200 kr
Såldes den 25 februari 2019 -
1136 Gouache
Såld: 700 kr
Såldes den 15 oktober 2018
8255 Oljemålning
Navajoindianer, 'Sandpainting', 31x30
Såld: 150 kr
Såldes den 15 februari 2016 -
6078 Armband
+ brosch, sterling silver/turkoser, Navajoarbete
Såld: 150 kr
Såldes den 13 augusti 2012 -
7567 Vävnader
2 st, Navajo
Såld: 1.300 kr
Såldes den 25 april 2011
7134 Akvarell
Navajo indianer, Sign, 52 x 37
Såld: 400 kr
Såldes den 23 maj 2005 -
6067 Bonad
73x152, Navajoindian
Såld: 300 kr
Såldes den 21 mars 2005 -
5168 Akvarell
signerad, Navajosindianer, 51x37, (sk)
Såld: 450 kr
Såldes den 22 november 2004