Föremål som liknar Kina
9066 Tallrikar
2 st, Kina, modell äldre. Diameter: 24,5 cm
Såld: 100 kr
Såldes den 18 november 2024
3170 Cremekopp
Kina, 1700-/1800-tal. Höjd: 12 cm
Såld: 1.000 kr
Såldes den 18 november 2024
3303 Fat
+ fat på fot, 3 delar, Kina. Diameter: 13,5-18 cm
Såld: 2.200 kr
Såldes den 18 november 2024
3194 Brevomslag
Metall, Kina, 1700-/1800-tal. Längd: 31 cm
Såld: 450 kr
Såldes den 18 november 2024
3293 Fat
Kina, Blåvit, omkring 1800. Diameter: 26,5 cm
Såld: 500 kr
Såldes den 18 november 2024
9117 Dekorelement
Såld: 350 kr
Såldes den 18 november 2024
3301 Skål
Såld: 4.200 kr
Såldes den 18 november 2024
9372 Akvarell
Såld: 300 kr
Såldes den 11 november 2024
8162 Vas
Kina. Höjd: 35 cm
Såld: 150 kr
Såldes den 11 november 2024