Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Apoteksburkar 5453580



*

nr 545 3580


Apoteksburkar

4 st, keramik


Utrop:

100 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 oktober 2008
kl 16:33:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
3/10 15:10:24 1      250 kr
4/10 14:21:46 2      200 kr
4/10 14:22:02 2      300 kr
4/10 22:16:55 3      450 kr
4/10 23:57:03 1      400 kr
5/10 00:34:10 4      500 kr
5/10 22:00:54 5      Vinnande bud
6/10 16:16:34 6      600 kr
6/10 16:17:06 6      700 kr


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: apoteksburkar keramik
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:47
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
    Aktuellt bud: 700 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:01
  • 6757 Dosa
    porslin och mässing. Diameter: 15 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:55
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24
  • 7208 Frukostkoppar
    2 st, Spode, "The Spode blue room collection", Ita..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:49




Ladda ner broschyr