KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14886226

nr 1488 6226

Knut Norman

(1896-1977), Sverige

Oljemålning, Motiv från Venedig. Signerad. Olja på pannå, 48x58 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm

Knut Norman, född 1896, död 1977, svensk målare,

Utrop:

500 kr

Såld:

150 kr

måndag 5 september 2022
kl 20:20:04

1/9 12:40:27 1      100 kr
5/9 19:59:37 2      Vinnande bud

Knut Norman

Läs mer om Knut Norman