ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17423386
*
nr 1742 3386
Spegel
nutida, 160x55
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 november 2025
kl 19:43:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/11 18:43:01
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1742 3386
Spegel
nutida, 160x55
| Utrop: | 800 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 24 november 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/11 18:43:01 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



