Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 11805333



*

nr 1180 5333


Fat

Keramik, efter Kandinsky. Diameter: 32 cm


Utrop:

2.000 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 30 april 2018
kl 19:53:22


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/4 04:42:37 1      400 kr
26/4 09:06:52 2      700 kr
30/4 05:04:24 1      600 kr
30/4 05:04:24 2      700 kr (Budbetjänt)
30/4 05:04:44 1      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat kandinsky keramik
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:47
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 19:24
  • 7186 Kruka
    med fat, Kina. Höjd: 14 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    19 jan kl 18:39




Ladda ner broschyr