GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Skål 5315179
nr 531 5179
Skål
Upsala-Ekeby, Anna-Lisa Thomson (1905-1952), längd: 28, höjd: 11 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
måndag 30 juni 2008
kl 17:44:31
300 kr
150 kr
250 kr
Upsala-Ekeby
Upsala-Ekeby, förkortades ofta med ett UE under godset eller med "Ekeby".