KONST / Litografier / Litografi 7821086
*
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:59:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:11:02
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
Läs mer om Eric Hallström
nr 782 1086
Eric Hallström
(1893-1946), Sverige
Litografi, Eric Hallström (1893-1946), på trappan, motivets mått: 32 z 43
Eric Hallström, svensk målare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/10 13:11:02 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Eric Hallström
Eric Hallström, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Stockholm 1893, död 1946.Läs mer om Eric Hallström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: eric hallström grafik litografi litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige trappan
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



