KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12522064
nr 1252 2064
Pelle Swedlund
(1865-1947), Sverige
Oljemålning, Tillskriven, Havslandskap med träd. Olja på pannå, 21x26. Proveniens konstnärens familj
Utrop:
4.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 29 april 2019
kl 19:05:03
3.000 kr
6.600 kr
7.000 kr
8.200 kr
8.400 kr
10.000 kr
10.500 kr
11.500 kr
11.000 kr
11.500 kr (Budbetjänt)
- Klassiska
29 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Pelle Swedlund
Läs mer om Pelle Swedlund