ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13693055
*
nr 1369 3055
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 december 2020
kl 18:38:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 16:43:35
1
100 kr
14/12 08:25:23
1
350 kr
14/12 22:39:56
2
300 kr
14/12 22:39:56
1
350 kr (Budbetjänt)
14/12 22:41:31
2
500 kr
17/12 10:58:29
3
500 kr
17/12 10:58:29
2
500 kr (Budbetjänt)
21/12 18:23:53
4
800 kr
21/12 18:32:49
2
700 kr
21/12 18:32:49
4
800 kr (Budbetjänt)
21/12 18:33:21
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1369 3055
Spegel
Sent 1800-tal, 25x30 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 21 december 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 16:43:35 | 1 | 100 kr |
| 14/12 08:25:23 | 1 | 350 kr |
| 14/12 22:39:56 | 2 | 300 kr |
| 14/12 22:39:56 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 14/12 22:41:31 | 2 | 500 kr |
| 17/12 10:58:29 | 3 | 500 kr |
| 17/12 10:58:29 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 21/12 18:23:53 | 4 | 800 kr |
| 21/12 18:32:49 | 2 | 700 kr |
| 21/12 18:32:49 | 4 | 800 kr (Budbetjänt) |
| 21/12 18:33:21 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:33 -
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 20:02
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:54 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Aktuellt bud: 1.700 kr
Auktionen avslutas
idag
19 jan kl 19:49



