KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15671007
nr 1567 1007
Karl XV (1826-1872), Ulriksdals Slott. Signerad CX, Daterad -62, Olja på duk, 103x132 cm, yttermått inklusive ram: 145x175 cm
Kondition: färgbortfall, Skadad ram, krackeleringar
måndag 25 september 2023
kl 19:46:38
- Klassiska
25 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska