KONST / Litografier / Litografi 7437073
*
nr 743 7073
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Litografi, Olle Nyman (1909-1999), -71, 46/400, Träd, motivets mått: 75 x 61
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:02:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/2 22:17:21
1
300 kr
25/2 21:24:50
2
Vinnande bud
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier naturmotiv olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12
-
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10
*
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Olle Nyman
nr 743 7073
Olle Nyman
(1909-1999), Sverige
Litografi, Olle Nyman (1909-1999), -71, 46/400, Träd, motivets mått: 75 x 61
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk målare och skulptör.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/2 22:17:21 | 1 | 300 kr |
25/2 21:24:50 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle Nyman
Olle Nyman, född 1909 i Saltsjö-Duvnäs, död där 1999, svensk mÃ¥lare och skulptör.Läs mer om Olle Nyman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: grafik litografi litografier naturmotiv olle nyman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:18 -
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:12 -
6296 Färglitografi
Carl Fredrik Reuterswärd (1934-2016), Sverige. Sig..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:10