KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12057004
nr 1205 7004
Shinkichi Tajiri
(1923-2009), USA
Tusch, Komposition. Signerad, daterad -63. Motivet: 22x20 cm
Shinkichi Tajiri, amerikansk-nederländsk skulptör, målare, fotograf och filmare född 1923 i Los Angeles i USA, död 2009 i Baarlo i Nederländerna.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 24 september 2018
kl 20:20:47
6/9 16:02:17
- Klassiska
24 sep
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Shinkichi Tajiri
Läs mer om Shinkichi Tajiri