KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 12057004

nr 1205 7004

Shinkichi Tajiri

(1923-2009), USA

Tusch, Komposition. Signerad, daterad -63. Motivet: 22x20 cm

Shinkichi Tajiri, amerikansk-nederländsk skulptör, målare, fotograf och filmare född 1923 i Los Angeles i USA, död 2009 i Baarlo i Nederländerna.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 24 september 2018
kl 20:20:47

6/9 16:02:17 1      Vinnande bud

  • Klassiska
  • 24 sep

Klassiska

Läs mer om Klassiska

Shinkichi Tajiri

Läs mer om Shinkichi Tajiri