KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14929309
nr 1492 9309
Sven Rybin
(f. 1914), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 1970, "fyrverkeri". Olja på duk, 56x40 cm, yttermått inklusive ram: 59x43 cm
Sven Rybin, född i Stockholm 1914, svensk målare tecknare och grafiker.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 26 september 2022
kl 19:38:57
23/9 22:20:14
Sven Rybin
Läs mer om Sven Rybin