GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 6503052
*
nr 650 3052
Vas
keramik, Kina, höjd: 26
Utrop:
100 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 augusti 2010
kl 18:14:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/8 05:19:02
1
Vinnande bud
9/8 12:11:06
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt vas
-
3349 Bordsdekoratio..
Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:27
-
9297 Golvvas
Kina. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25
-
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 20:28
-
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53
-
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 18:48
-
3209 Vas
Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18
*
Vas
nr 650 3052
Vas
keramik, Kina, höjd: 26
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 9 augusti 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/8 05:19:02 | 1 | Vinnande bud |
9/8 12:11:06 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien keramik kina kinesisk kinesiskt vas
-
3349 Bordsdekoratio..
Porslin, Art Déco. Längd: 25 cm. Höjd: 27 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:27 -
9297 Golvvas
Kina. Höjd: 61 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:25 -
2006 Vas
Alvar Aalto (1898-1976), Finland. Savoy. Höjd: 12 cm
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 20:28
-
3269 Vas
fajans. Höjd: 39 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 18:53 -
2003 Vas
Gunnel Nyman (1909-1948), Finland. Ej signerad. Hö..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
14 oktober kl 18:48 -
3209 Vas
Kosta Boda, Ulrica Hydman-Vallien (1938-2018), Sve..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
30 sept kl 20:18