KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 16197121
nr 1619 7121
Gunnar Notini
(1883-1952), Sverige
Blandteknik, Uggla i vinterlandskap. Signerad, daterad 1920,15x20 cm, yttermått inklusive ram: 24x29 cm
Gunnar Notini, svensk tecknare och skulptör född 1883, död 1952.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 13 maj 2024
kl 19:45:26
300 kr
Gunnar Notini
Läs mer om Gunnar Notini