KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13305005
nr 1330 5005
Olle Nordberg
(1905-1986), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -68, "Murtorp" Munsön. Olja på duk, 106x130 cm. Utställd Sveagalleriet, separatutställning
Olle Nordberg, född 1905, död 1986, svensk målare.
Utrop:
15.000 kr
Såld:
12.000 kr
måndag 25 maj 2020
kl 19:38:19
- Klassiska
25 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska