KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 7223089
*
nr 722 3089
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Tusch, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 35x25
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Utrop:
700 kr
Såld:
550 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 oktober 2011
kl 17:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 16:43:06
1
400 kr
31/10 13:14:53
2
Vinnande bud
31/10 17:00:04
3
500 kr
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13
*
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
Läs mer om Oscar Reutersvärd
nr 722 3089
Oscar Reutersvärd
(1915-2002), Sverige
Tusch, Oscar Reutersvärd (1915-2002), 35x25
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 550 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 31 oktober 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 16:43:06 | 1 | 400 kr |
| 31/10 13:14:53 | 2 | Vinnande bud |
| 31/10 17:00:04 | 3 | 500 kr |
- Konstnär/Designer
Oscar Reutersvärd
Oscar Reutersvärd, född 1915 i Stockholm, död 2002 i Lund, svensk målare, tecknare och skulptör.Läs mer om Oscar Reutersvärd
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller oscar reutersvärd svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tusch vattenfärg
-
7154 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. ”Slas”. S..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
7168 Tusch
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:13



