KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Tusch 15763521
nr 1576 3521
Lars Wellton
(1918-1992), Sverige
Tusch, "Profeternas gravar i Jerusalem". Signerad. Bildmått: 43x63 cm, yttermått inklusive ram: 58x77 cm
Lars Wellton, svensk målare och tecknare född 1918, död 1992.
Utrop:
500 kr
måndag 6 november 2023
kl 19:39:52
Lars Wellton
Läs mer om Lars Wellton