KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15482030
nr 1548 2030
Irén Hilbert
(1872-1925), Ungern
Oljemålning, Irén Hilbert (1872-1925), Ungern, (Lám Árpádné). Kvinna på strand. Signerad. Olja på duk, 55x40 cm, yttermått inklusive ram: 70x56 cm
Irén Hilbert (Lám Árpádné), ungersk målare född i Budapest 1872, död 1925 i Budapest.
måndag 19 juni 2023
kl 19:30:21
19 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Irén Hilbert
Läs mer om Irén Hilbert