ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12848315
*
nr 1284 8315
Spegel
mahogny, Karl Johanstil, 130x67 cm
Kondition: saknar krön
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 oktober 2019
kl 18:24:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/10 21:22:04
1
100 kr
28/10 11:41:17
2
150 kr
28/10 15:53:39
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl johanstil mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
Kondition: saknar krön
nr 1284 8315
Spegel
mahogny, Karl Johanstil, 130x67 cm
Kondition: saknar krön
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 oktober 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/10 21:22:04 | 1 | 100 kr |
| 28/10 11:41:17 | 2 | 150 kr |
| 28/10 15:53:39 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: karl johanstil mahogny spegel speglar trä
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



