KONST / Oljemålningar / Oljemålning 17493040

nr 1749 3040

Ã…se Christian Danell

(f. 1944), Sverige

Oljemålning, Monogramsignerad ÅC. Olja på duk, 15,5x18,5, yttermått inklusive ram: 20x24

Åse Christian Danell, Å.C. Danell,svensk bildkonstnär född 1944 i Stockholm.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

800 kr

måndag 8 december 2025
kl 18:23:19

8/12 09:18:27 1      700 kr
8/12 16:34:28 2      Vinnande bud

  • Tema
  • 8 dec

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Ã…se Christian Danell

Läs mer om Ã…se Christian Danell