FURNITURE / Tables / Pedestal table 14808141

nr 1480 8141

PEDESTAL TABLE

Victorian style. Diameter: 45, height: 69 cm, wear.

Nyrokoko. Diameter: 45, höjd: 69 cm

Condition: bruksslitage

SEK 100

Monday August 1 2022
at 18:22:03

30/7 12:05:43 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.