Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 8012049



*

nr 801 2049


Ljusstakar

Ett par, nysilver, graverade, höjd: 30


Utrop:

500 kr

Såld:

1.700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 14 januari 2013
kl 18:54:30


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/1 19:10:35 1      150 kr
11/1 15:25:31 2      600 kr
11/1 20:32:02 3      250 kr
11/1 20:32:34 3      400 kr
13/1 18:17:31 4      1.500 kr
13/1 21:30:37 2      1.000 kr
14/1 00:34:50 2      1.500 kr
14/1 14:59:50 5      1.600 kr
14/1 16:56:41 4      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Nysilver
Legering av koppar, mässing och nickel. Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS. Nysilver kan även vara ett begrepp för när tex bestick är pläterade med silver i ytan och har billigare metaller i stommen.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: graverade ljusstakar ljusstake nysilver pläter
  • 6702 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:19
  • 6701 Appliquer
    ett par, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal. ..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:18
  • 7078 Kandelaber
    Italien. Höjd: 63 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:57
  • 7061 Ljusstakar
    2 st, Kosta Boda, Kjell Engman (f. 1946), Sverige...//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:33
  • 7018 Ljusstakar
    3 st, mässing. Höjd: 22-32 cm
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:50
  • 7127 Ljusstakar
    Ett par, Orrefors, Carat. Lena Bergström. Höjd: 24 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 19:25




Ladda ner broschyr