KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16044499

nr 1604 4499

Max Hellberg

(1907-1976), Sverige

Oljemålning, Vinterstad. Signerad. Olja på pannå 46x50 cm, yttermått inklusive ram: 61x66 cm

Kondition: krackeleringar

Max Hellberg, född 1907 i Stockholm, död 1976, svensk målare.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 11 mars 2024
kl 20:13:05

11/3 20:04:07 1      Vinnande bud

Max Hellberg

Läs mer om Max Hellberg