KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7212499

nr 721 2499

Gottfrid Kallstenius

(1861-1943), Sverige

Oljemålning, Gottfrid Kallstenius (1861-1943). Tallbacke. sign. och daterad G. Kallstenius, 119x100

Gottfrid Kallstenius, svensk målare född i Västervik 1861, död 1943.

Utrop:

10.000 kr

Såld:

6.200 kr

måndag 24 oktober 2011

Gottfrid Kallstenius

Läs mer om Gottfrid Kallstenius
Signe Persson-Melin (f. 1925)