Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / SidenmÃ¥lningar 5086020



*

nr 508 6020


Sidenmålningar

3 st. Kina , 38x16


Utrop:

100 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 11 februari 2008
kl 17:16:11


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 15:20:55 1      100 kr
9/2 16:59:55 2      150 kr
10/2 17:20:04 3      200 kr
11/2 12:13:42 4      250 kr
11/2 15:48:41 5      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller asiatisk asien kina kinesisk kinesiskt sidenmålningar vattenfärg
  • 6381 Akvarell
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:22
  • 8063 Collage
    Maria Hagelby (f. 1957), Sverige. Signerad, kompos..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    26 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr