KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7063468
*
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
Följerätt
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 augusti 2011
kl 17:59:30
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/7 10:21:04
1
150 kr
31/7 23:38:06
2
150 kr
1/8 17:53:04
3
350 kr
1/8 17:53:42
4
Vinnande bud
1/8 17:54:30
1
450 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47
*
Louis Sparre
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
nr 706 3468
Louis Sparre
(1863-1964), Sverige
Etsning, Louis Sparre, landskap, 13x18
Louis Sparre, svensk målare född 1863, död 1964.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 300 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 1 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/7 10:21:04 | 1 | 150 kr |
| 31/7 23:38:06 | 2 | 150 kr |
| 1/8 17:53:04 | 3 | 350 kr |
| 1/8 17:53:42 | 4 | Vinnande bud |
| 1/8 17:54:30 | 1 | 450 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik landskap landskapsmotiv landskapsmåleri louis sparre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:47



