KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14687271
nr 1468 7271
Anders Loman
(1879-1953), Sverige
"Gammal Dalagård". Signerad. Akvarell, 39x48 cm, yttermått inklusive ram: 48x58 cm
Anders Loman, svensk målare född i Rättvik 1879, död 1953 i Mora.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
tisdag 24 maj 2022
kl 19:20:22
23/5 21:11:27
24/5 19:10:38
Anders Loman
Läs mer om Anders Loman