KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12968551
nr 1296 8551
Ã…ke Nothberg
(1891-1973), Sverige
Oljemålning, Söder Mälarstrand. Signerad 1948. Olja på pannå, 33x41 cm
Åke Nothberg, född 1891 i Stockholm, död 1973, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 9 december 2019
kl 18:08:16
150 kr
200 kr
Ã…ke Nothberg
Läs mer om Ã…ke Nothberg