GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Väggkonsol 4605102
*
nr 460 5102
Väggkonsol
keramik, putti, höjd: 28
Utrop:
100 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 april 2007
kl 16:54:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
28/3 11:16:04
1
100 kr
2/4 15:07:44
2
250 kr
2/4 16:24:31
3
250 kr
2/4 16:25:13
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik putti putto väggkonsol
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47
-
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01
-
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24
-
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:07
*
Väggkonsol
nr 460 5102
Väggkonsol
keramik, putti, höjd: 28
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 april 2007 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 28/3 11:16:04 | 1 | 100 kr |
| 2/4 15:07:44 | 2 | 250 kr |
| 2/4 16:24:31 | 3 | 250 kr |
| 2/4 16:25:13 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik putti putto väggkonsol
-
7043 Askfat
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:47 -
6613 Bojaner
2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:01 -
6757 Dosa
porslin och mässing. Diameter: 15 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:55
-
6066 Fat
+ skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
6539 Fat
Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:24 -
7015 Kakelplattor
27 st, Holland, 1700-tal, 13,5x13,5 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:07



